Blog Jadwigi Emilewicz

Czas odwołać Jagnę Marczułajtis Walczak

Konferencja PRJG2

Konferencja PRJG

10 kwietnia 2014 r. w Krakowie odbyła się konferencja prasowa Polski Razem Jarosława Gowina, dotycząca bulwersujących informacji na temat możliwych prób korumpowania dziennikarzy, przez osoby związane z Komitetem Konkursowym Kraków 2022.

Wczoraj wzywaliśmy do zorganizowania Dnia Otwartego i szerokiej kontroli obywatelskiej – powiedziała kandydatka PRJG do PE Jadwiga Emilewicz. Dziś widzimy, że ta kontrola powinna się odbyć nie tylko w siedzibie Komitetu przy ul. Grunwaldzkiej, ale na krakowskich stacjach benzynowych. Od wczoraj docierają do nas bulwersujące informacje o sposobie działania stowarzyszenia. Zamiast jawności, przetargów i konkursów, mamy podejrzane propozycje, zakulisowe rozmowy i spotkania na stacjach benzynowych.

Dlatego dziś mówimy zdecydowane nie polityce uprawianej po godzinach, na stacjach beznzynowych czy w oparach cygarowego dymu. Polska Razem Jarosława Gowina domaga się odwołania Pani Jagny Marczułajtis-Walczak z funkcji Przewodniczącej Komitetu Konkursowego. Dokonać tego mogą założyciele – jednostki samorządowe, które powołały stowarzyszenie. Nikt nie zrobił tyle dla skompromitowania idei organizacji ZIO w Krakowie, co Pani Poseł.

Polityczną odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą Prezydent Jacek Majchrowski, marszałek Marek Sowa, jak i pozostałe gminy, które utworzyły i finansują stowarzyszenie. Odpowiedzialne są także wszystkie kluby Rady Miasta Krakowa, które w czerwcu ubiegłego roku powołały stowarzyszenie w takiej formule i składzie osobowym.